strona główna

galeria fotografii

aktualności

oferta

linki


Canon

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali.”

Don McCullin

Rocznik 1980. Mężczyzna. Absolwent Politechniki Poznańskiej, kierunku budownictwo. Na co dzień pracuję w wyuczonym zawodzie. Moimi głównymi hobby są fotografia, informatyka, turystyka rowerowa i piesza. Od pewnego czasu nie mogę się także oprzeć fascynacji parowozami z Wolsztyna.

solti.pl | fotografia krajobrazu i architekturyPonieważ strona ta w znacznej mierze poświęcona jest mojej fotograficznej pasji, napiszę kilka słów więcej na ten temat. Przygodę z fotografią rozpocząłem dawno temu, w czasach, kiedy jeszcze niewielu ludziom śniły się cyfrówki. W tamtym okresie pstrykałem sobie zwykłą analogową 'małpką', nie bardzo wiedząc co robię:-) Jednak w zupełności wystarczyło to, żeby połknąć bakcyla. Później, z niewiadomych przyczyn, miałem dosyć długą przerwę, po czym w 2004 roku nastąpił nawrót fotograficznej choroby. Tym razem zaatakował mnie wirus w dużo groźniejszej odmianie. Postanowiłem podejść do zagadnienia poważnie:-) Raptem zacząłem zdawać sobie sprawę, że istnieją takie zagadnienia, jak kompozycja, czy parametry ekspozycji. Dziwnym trafem nawrót fotograficznej pasji zbiegł się u mnie w czasie z zakupem mojego pierwszego aparatu cyfrowego. Właściwie dopiero na nim zacząłem się czegoś uczyć w pełni świadomie.
solti.pl | fotografia krajobrazu i architekturyI tak staram się doskonalić cały czas. Wiosną 2007 r. udało mi się zrobić kolejny krok do przodu i zmieniłem aparat na moją pierwszą cyfrową lustrzankę. Chyba nie skłamię mówiąc, że od tej chwili odkryłem fotografię na nowo. Nie będę tutaj wychwalał zalet DSLR, bo każdy kto się tym choć odrobinę interesuje, wie o co chodzi. Powiem tylko jeszcze, że DSLR wraz z cyfrową ciemnią potrafią stworzyć naprawdę świetny zestaw.
Tak. W dobie technologii cyfrowej zyskaliśmy naprawdę niesamowite możliwości, ale gdzieś w głębi mnie cały czas tkwi chęć, żeby wrócić do podstaw. Na razie jest ona przeze mnie dość skrzętnie tłumiona, ale przyjdzie jeszcze taki dzień, kiedy na nowo zechcę cieszyć się urokiem slajdów, czy negatywową fotografią czarno-białą.
Rozpisałem się tutaj o sprzęcie, ale przecież nie od dziś wiadomo, że to nie aparat robi zdjęcia, tylko fotograf. A temu konkretnemu (czyli mi) do ideału sporo brakuje. Jeśli jednak komuś spodobają się moje zdjęcia, to w sprawie możliwości ich wykorzystania lub uzyskania większej wersji proszę o skontaktowanie się ze mną pod następującym adresem mailowym: admin[at]solti.pl.